TÜBİTAK 1001 Projesi Yüksek Lisans Bursiyeri ilanı

TÜBİTAK 1001 Projesi Yüksek Lisans Bursiyeri ilanı

TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Ocak 2022 tarihinde başlayan “İklimsel Parametrelerin Bir Yarasa Türünün Beslenme ve Dağılım Örüntüsü Üzerinde Etkisinin Belirlenmesi” isimli 36 ay sürecek 1001 projesinde saha ve laboratuvar aşamasında ağırlıklı olarak entomolojik çalışmalarda görev alacak yüksek lisans seviyesinde bir öğrenci burslu olarak istihdam edilecektir.

 

Başvuru yapacak olan adayların lisansını doğa bilimleri (Biyoloji Bölümü, Ziraat Fak., Orman Fak. vb.) alanlarından birinde tamamlamış olması tercih sebebidir. Adayların hali hazırda bir yüksek lisans programına ders aşamasında kayıtlı olması veya yüksek lisans programına başvurabilir durumda olması gerekmektedir. Adayların, proje çalışmaları sırasında tercihen Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, ya da Çankırı illerinden birinde ikamet etmesi ve seyahat kısıntısının olmaması gerekmektedir.

 

Proje çalışmaları, arazide ve laboratuvarda yürütüleceğinden, başvuracak adayların gece ve gündüz saatlerinde saha çalışması yapmaya engeli olmaması koşuluyla, böcekler ve yarasalar ile ilgili yapılacak çalışmalara fiilen katılabilecek merak ve istekte olması beklenmektedir.

 

Yazılı ön başvurusu kabul edilenler arasından seçilecek adaylar, sözlü mülakata (çevrimiçi) alınacaktır. Kabul edilen aday, 36 ay boyunca burs alma imkânından yararlanacaktır.

 

Başvuru için ekinde bir niyet mektubu ve özgeçmiş yer alan bir e-posta mesajının 31 Ocak 2022 tarihine kadar  tarkan.yorulmaz@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Yayınlanma Tarihi: 15 Ocak 2022 Cumartesi